تبلیغات
کمیته داوران آذربایجان غربی - قضاوت لیگ دسته اول ارومیه با 6 داور برای اولین بار در خاورمیانه + عکس


به گزارش پایگاه خبری هیئت فوتبال ارومیه:

کمیته داوران هیئت فوتبال ارومیه خبر داد برای اولین بار در کشور آخرین مسابقه لیگ فوتبال ارومیه با قضاوت شش داور (کمک داوران اضافه پشت دروازه ها) برگزار گردید  البته تا جایی که ما خبر داریم این امر در کشور های خاور میانه نیز انجام نپذیرفته!!!
وفاپیشه مسئول کمیته داوران ارومیه عنوان کرد از آنجا که کمک داوران اضافه در متن قانون کتاب قوانین فوتبال توسط فیفا اضافه شده برای اولین بار در کشور و شاید هم در خاورمیانه از شش داور برای قضاوت آخرین دیدار لیگ دسته اول فوتبال شهرستان ارومیه استفاده کردیم.


کار بسیار مشکلی بود چرا که در اروپا هر شش داور مسابقه مجهز به سیستم ارتباط رادیویی هستند، ولی ما در ایران بغیر از تیم داوری آقای فغانی دیگر چنین امکاناتی نداریم، البته در قانون هم این موضوع پیشبینی شده بود که در این مواقع داوران می توانند از سیستم پرچم الکترونیکی استفاده کنند. که با توجه به امکانات موجود از این سیستم بین داوران استفاده شد.

وفاپیشه افزود: در این دیدار حساس از داوران خوب معرفی شده به کشور استفاده کردیم تا با تجربه خودشان بتوانند برای اولین بار این سیستم را بنحو احسنت اجرا کنند. ما قبل از روز مسابقه این سیستم و اختیارات و وظایف کمک داوران اضافه را با تیم داوری تمرین کردیم و طبق قانون به داور کمک داوران و کمک داوران اضافه اختیارات و وظایف را تقسیم کردیم.


پس از مسابقه
به گفته داوران تمرکز و راحتی بسیار زیادی در طول بازی احساس میشد، چراکه تقسیم کار انجام شده بود و کمک داوران با آسودگی خاطر بیشترین تمرکز خود را روی خط آفساید داشتند و داور نیز بیشترین تمرکز خود را در بازی داشت و قسمتی از نظارت داخل محوطه جریم که بسیار منطقه ای حساس و پرتنش است بعهده کمک داور اضافه می باشد.


وفاپیشه تصریح کرد: ما بازخورد مثبت این اقدام را حتما" به کمیته داوران فدراسیون فوتبال منتقل خواهیم کرد، البته ناگفته نماند این طرح مشکلاتی هم دارد مانند هزینه مالی و تعداد داور درگیر در یک مسابقه ولی اثرات مثبت آن بیشتر از معایب آن خواهد بود.داوران قضاوت کننده این دیدار حساس به ترتیب زیر بودند:

داور: سعاد وفاپیشه

کمک داور اول: محمود گوهری نژاد

کمک داور دوم: رامین بابایی

داور چهارم: سید امین رشادت

کمک داور اضافی اول:  رامین امید باراندوزی

کمک داور اضافی دوم: میثم فرجیطبقه بندی: اخبار، گزارش تصویری، تصویر داوران استان،
برچسب ها: کمیته داوران آذربایجان غربی، هیئت فوتبال ارومیه،

شوم

  • تیم بلاگ